FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi: Siyonistler Gazze savaşında suçsuzdur

Güvenilir bir kaynak, Birleşmiş Milletlerdeki Fetih temsilcisinin Siyonist işgal ordusunun on sekiz ay önce Gazze’ye yönelik yaptığı barbar ve insanlık dışı savaşla ilgili olarak Birleşmiş Milletlere bir rapor sunduğunu, raporda Siyonist işgal devletini kınayan ve olanlardan işgal rejimini sorumlu tutan bazı pasajları ise çıkardığını belirterek, bu uygulamanın Fetih’in uluslararası düzeyde yaptığı yeni bir skandal anlamına geldiğini ifade etti.

Hatırlanacağı üzere Birleşmiş Milletler katliamın ardından savaşta yaşanan gerçekleri araştırmak üzere Güney Afrikalı yargıç Richard Goldstone başkanlığında bir heyet görevlendirmiş, bu heyet tarafından hazırlanan raporda hem Hamas’tan hem de işgal devletinden konuyla ilgili bir rapor hazırlayıp teslim etmeleri istenmişti.

Kaynak verdiği bilgide ayrıca, Fetih’in Birleşmiş Milletlerdeki temsilcisi Riyad Mansur’un Fetih tarafından hazırlanan 300 sayfalık raporun teslim edildiğini, işgal rejiminin de bundan bir hafta sonra 40 sahifeden oluşan kendi raporunu sunduğunu belirtti.

Kaynak devamla şunları ifade etti: “İşin enteresan yanı, Fetih temsilcisinin sunduğu raporun asıl nüshadan farklı olmasıdır. Çünkü asıl nüshada katliamdan Siyonist devlet sorumlu tutulup kınanırken, teslim edilen nüshada bu pasajlar yoktur. Daha doğrusu çıkarılmıştır.”

Savaş esnasında, savaştan sonra ve halen Fetih hareketi Filistin halkının çıkarlarını korumak ve ona hizmet etmek için çalışmadı ve çalışmıyor. Bu süreçte işgal rejimiyle el ele veren Fetih, düşmana hizmet konusunda sınır tanımıyor. BM tarafından hazırlanan raporun kurula getirilmesinde Siyonistçe tavır gösteren Fetih’in savaşla ilgili olarak olumlu bir rapor hazırlaması zaten beklenmiyordu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.