FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi tutuklamalara son vermelidir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Abbas’a bağlı milislerin direniş önderleriyle, mücahit ve sempatizanlarına karşı Batı Yaka’da sürdürdüğü baskı ve tutuklamaların Filistin barışı için ortaya konan çabalara indirilmiş bir darbe olduğunu ifade etti.

İslamî Direniş Hareketi sözcülerinden Dr. İsmail Rıdvan, gayri meşru Feyyad yönetiminin barış çağrılarına sağır kesilmesinin bu yönetimin Filistin iç barışını istemediğini açıkça ortaya koyduğunu kaydetti.

Dr. Rıdvan yaptığı açıklamanın devamında, Ramallah’taki gayri meşru hükümetin ortaya koyduğu tutumun, Filistin barışı için ortaya konan çabalarla hiç uyuşmadığını söyledi.

Ramallah yönetimine seslenen Dr. Rıdvan, işgal yönetimiyle yapılan anlamsız görüşmelerin iflas etmesinin ardından siyasi tutuklamalara son verip, ulusal safta buluşmaya ve direnişi himaye etmeye çağırdı.

Gayri meşru Ramallah yönetimi ve ona bağlı milisler iki yıla yakındır Siyonistler adına başta Hamas olmak üzere Filistin direniş gruplarına karşı gayri ahlaki bir tutumu sürdürüyor. Şimdiye kadar binden fazla kişi tutuklanırken, bazı mücahitler milislerin açtığı ateş sonucu şehit olmuş, bazıları da gördüğü ağır işkenceler sonucu hastanelere kaldırılmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.