FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi yaşadığı krizi topluma ihraç etmek istiyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka’daki liderlerinden En-Necah Üniversitesi öğretim görevlisi Mustafa Eş-Şennar Filistin toplumunun yaşadığı sıkıntı ve gördüğü baskıların Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin yaptığı tecavüzlere dayanma gücü bırakmadığını belirterek, Filistin Yönetimi’nin yaşadığı krizleri topluma taşımak istediğini söyledi.

Hamas lideri yaptığı açıklamada, Filistin Yönetimi ve ona bağlı güçlerin yaptığı uygulamaların en basit hukukun yanında anayasaya da aykırı olduğunu belirtti.

Filistin halkı içindeki aydın insanlardan zaman geçmeden halkın aldığı yarayı sarmak için bu konuda ciddi bir tavır gösterip öz eleştiri yapmalarını isteyen Hamas lideri, herkesin boğulması için cahillerin bindikleri gemiyi delmelerine izin vermemelerini istedi.

Eş-Şennar, Batı Yaka halkının Kassam şehidi Muhammed El-Hanbeli’nin cenazesine katılmasından sonra Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin 60 kişiyi tutuklamasını kınayarak, bunun tamamen hukuksuz olduğunu söyledi.

Abbas güçlerinin cenazeye katılan halka saldırmasına da tepki gösteren Eş-Şennar, bu saldırın dini ve ahlaki her türlü ilkeyle çeliştiğini ifade etti.

Eş-Şennar yaptığı açıklamanın sonunda Abbas yönetimine seslenerek siyasi tutuklamalara son vermesini ve şu anda zindanlarda olan bütün tutukluları serbest bırakmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.