FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi yerleşim merkezlerini genişletilmesine zemin hazırlıyor

Başkanlık süresi bittiği halde korsan bir şekilde bu makamı işgale devam eden Abbas yönetimi siyonistlerin yahudi yerleşim merkezlerini genişletme politikalarına güç katıyor. Çünkü Abbas’ın kendi açılarından hiçbir yararı olmasa da doğrudan görüşmelere gideceğini söylemesi siyonist katillerin Batı Yaka’da yahudi yerleşim merkezlerini genişletme planlarını biraz daha cüretkâr bir şekilde uygulamalarını sağlıyor. Böylece Abbas’ın kendi açısından sıfır sonucu göze alması siyonist katillerin büyük çıkarlar elde etmelerinin önünü açıyor.

İşgal devleti Batı Yaka’nın Nablus şehri yakınlarında Deyru’l-Hatab köyü toprakları üzerine kurulan Alon Morye adlı yahudi yerleşim merkezine beş yeni bina eklemeyi kararlaştırdı. İşgal devleti bu binalara yer açmak için de Filistinlilerin gasp edilmiş toprakları üzerinde yeni düzleme çalışmaları yapıyor. Haber kaynakları söz konusu yerleşim merkezi civarındaki yıkım ve arazi düzleme çalışmalarının planlanan ek binalar için yer açma amacına yönelik olduğunu dile getiriyor.

Bu çalışmalar aynı zamanda siyonist işgalcilerin, doğrudan görüşmeler sebebiyle Batı Yaka ve Kudüs’teki yahudi yerleşim merkezleri inşaatının dondurulması işleminin uzatılmayacağı mesajı vermeleri anlamına geliyor. Bu durum doğrudan görüşmelerin tamamen siyonist katillerin Mavi Marmara katliamından dolayı tüm dünyada karşılaştıkları tepkiler ve yalnızlaşma karşısında rahatlatılması amacı taşıdığı, Filistin davası açısından hiçbir amaç taşımadığı gerçeğini gözler önüne seriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.