İslami Davet

Abbas yönetimi zindanlarda tuttuğu kişilerden birini bırakınca yerine iki kişiyi tutukluyor

10 Eylül 2012 6:25

Siyonist işgal devletiyle güvenlik işbirliğini ısrarla sürdüren Abbas yönetimi polis şiddeti konusunda da onu kendine her bakımdan örnek almış durumda. Bu yüzden siyonist işgal devletinin “zindan koğuşlarında boş yer kalmasın” politikasıyla bir kişiyi serbest bırakınca yerine mutlaka bir yenisini yerleştirmekten geri kalmadığı gibi Abbas yönetimi de bir kişiyi serbest bıraktığında hapishane görevlilerine boşalan yatağı düzeltmelerine yetecek kadar bile vakit tanımadan hemen bir yenisini tutukluyor.

Daha önce siyonist işgal zindanlarında kalmış özgürleştirilmiş tutsaklardan olan Nafiz eş-Şevamire’nin ailesinin sürdürdüğü eylemler ve tepkiler karşısında onu (6 Eylül Perşembe) serbest bırakmaya zorlanan Abbas yönetimi daha onun yatağı soğumadan iki Hamas mensubunu tutukladı.

Batı Yaka’nın el-Halil şehrinden olan Şevamire ailesinin yaptığı açıklamaya göre Abbas yönetimine bağlı Koruyucu Güvenlik Birimi, sürdürdükleri eylemler ve tutuklu Nafiz eş-Şevamire (Ebu Hamza)’nın da açlık grevi karşısında dün onu serbest bırakmak zorunda kaldı.

Ama hemen arkasından Batı Yaka’nın Tulkerem ve Nablus şehirlerinde baskınlar düzenleyerek yine İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) mensubu iki kişiyi apar topar tutukladılar. el-Halil’de de bir kişinin tutukluluk süresini uzattılar.

Tulkerem’de Filistin Teknik Üniversitesi Öğrenci Meclisi üyesi Ahmed Neş’et, Nablus’ta da İhab el-Mebhuh adlı bir genç Koruyucu Güvenlik elemanları tarafından düzenlenen baskınlarda gözaltına alındı.

Abbas yönetimi zindanlarda tuttuğu kişilerden birini bırakınca yerine iki kişiyi tutukluyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık