FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetiminin büyük tavizler vermesinden endişe ediliyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Lübnan’daki medya sorumlusu Rafet Murra, Arap ülkelerinin ve bölgenin hassas bir dönemden geçtiğine dikkat çekerek, Hamas’ın Filistinli müzakerecinin bu dönemde Filistin halkının haklarından ve sabitelerinden büyük tavizler vermesinden endişe ettiğini söyledi.

Hamas heyetinin bugün (30 Ekim Çarşamba) Lübnan Görsel ve İşitsel Medya Ulusal Konseyi Başkanı Abdülhadi Mahfuz’u Enformasyon Bakanlığı’ndaki ofisinde ziyareti sırasında konuşan Murra, Filistinli müzakerecinin Filistin davasıyla ilgili konularda tarafların çözüme ulaşması için baskı yapan dış güçlerin baskılarına boyun eğmesinden korktuklarını ifade etti.

Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Abdülhadi Mahfuz ile Filistin davası ve Filistin halkının öncelikleriyle ilgili konuları konuştuklarını belirten Murra, Filistin halkının topraklarını işgalden kurtarmak için direniş seçeneğine bağlı kalmaya devam edeceğini söylediklerini bildirdi.

Murra, Mahfuz’a Filistin Yönetimi ve işgal rejimi arasında yürütülen müzakereler hakkında bilgi verdiklerini ve Mahfuz’un da kendilerine müzakereleri reddettiğini ve direnişin işgalden kurtuluş için stratejik seçenek olduğuna inandığını söylediğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.