FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetimi’nin Goldstone raporu’nu onaylamaması serseriliktir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Ramallah Yönetimi’nin Goldstone Raporu’nu geri çekmesi kararının ulusal sorumluluktan yoksun, Gazze’deki kadınların ve çocukların kanlarını pazarlık konusu yapan serseri bir davranış olduğunu söyledi.

Heniyye, “Bu karar, Siyonist işgalcinin liderlerini Filistin halkına karşı işledikleri savaş suçlarından yargılanmak üzere uluslararası mahkemelere gönderme kararlılığımızdan hiçbir şekilde vazgeçirmeyecek” dedi.

İsmail Heniyye, bu açıklamalarını, Filistinli grupların elinde esir tutulan Siyonist asker Şalit’in görüntüleri karşılığında serbest bırakılan 20 bayan esirden sonuncusu Ravda Saad için bugün (4 Ekim Pazar) öğle saatlerinde düzenlenen karşılama töreninde yaptı.

Esir değişimi konusundaki gelişmelerden memnun olduklarını ve 20 bayan esirin serbest bırakılmasını onurlu bir esir değişimi yolunda atılmış önemli bir adım olarak gördüklerini ifade eden Heniyye, esirlerin serbest bırakılmasını sağlamanın vatani bir görev olduğunu belirtti.

Heniyye, Filistin Hükümeti ve Siyonist asker Gilad Şalit’i esir tutan direniş grupları adına serbest bırakılan bayan esir Ravda Saad’ı selamladı ve hükümetinin işgal zindanlarındaki esirlere desteğini esirgemeyeceğini söyledi.

Siyonistlerin Mescid-i Aksâ’ya bu sabah baskın düzenleme girişimlerine de değinen Heniyye, saldırıyı kınayarak Mescid-i Aksâ’da nöbet tutan Filistinlilere seslenerek, “Bizler sizinle aynı saftayız ve Mescid-i Aksâ’yı savunmaktan asla geri kalmayacağız” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.