AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas yönetiminin Hamas’ı karalama kampanyasına tepki gösterildi

Hamas’ın siyasi liderlerinden Dr. Salah Berdevil, Abbas yönetiminin Mısır cuntasıyla ve cunta destekçisi medyayla işbirliği içinde yürüttüğü Hamas’ı karalama kampanyasına tepki gösterdi. Berdevil, “elimizde Ramallah’taki yönetimin Hamas aleyhine yalanlar uydurma ve bu yalanları Mısır medyası vasıtasıyla yayma konusunda aktif rol oynadığını ortaya koyan yüzlerce belge var” dedi.

Berdevil, Mısır’da yaşanan olaylarla Hamas’ı irtibatlandırmayı amaçlayan uyduruk ve saçma haberlerin hangi kaynaklardan üretildiği, Mısır medyasına nasıl ulaştırıldığı ve buradaki medya organlarında nasıl şekillendirilip piyasaya sürüldüğü hakkında pek çok güçlü belgeye sahip olduklarını dile getirdi.

“Olayın en korkunç yanı ise bu yalan üretme kampanyasının başında bizzat Mahmud Abbas’ın kendisinin olmasıdır” diyen Salah Berdevil, kampanyayı yürütme konusunda da Başkanlık Genel Sekreteri Tayyib Abdurrahim ve Batı Yaka’da genel istihbarat teşkilatının başkanı Macid Ferac’ın ona yardımcı olduğuna işaret etti.

Berdevil onların kampanyayı yürütme amacıyla Kahire’de de Dr. Cevad el-Harrazin, Beşir Ebu Hatab, Ahmed Mansur Dağmeş ve Özerk Yönetim’in Kahire’deki elçisi Berekat el-Ferra gibi isimlerden oluşan bir lobisinin bulunduğunu bu lobinin medya elemanlarıyla kampanyayı organize ettiklerini belgelere dayanarak öğrendiklerini söyledi.

Dr. Salah Berdevil, Mahmud Abbas’ın yarın (30 Temmuz Salı) Kahire’ye yapmayı planladığı ziyaretin ve orada geçici Cumhurbaşkanı Adli Mansur’la görüşmesinin amacının da geçtiğimiz yılın Ramazan ayında Sina’da gerçekleştirilen ve 16 Mısır askerinin öldürüldüğü saldırıyı resmî olarak Hamas’a yükleme amacına yönelik olduğuna dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.