FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas zindanlarında HAMAS mensuplarına işkence ediliyor

Batı Yaka’daki Abbas zindanlarından dışarı çıkanların yakınlarından edinilen bilgiler, Abbas zindanlarında direniş üyelerine çok ağır işkenceler yapıldığını gösteriyor.

Kaynaklar şöyle dedi: “Serbest kalan yakınlarımız Abbas milislerinin El-Halil şehrinde tutuklu bulunan Hamas mensuplarından üç kişiye çok ağır ve insanlık dışı işkence ettiklerine şahit olduklarını söyledi. Muhammed El-Atraş, İyad El-Ca’be ve Muhammed Ebu Hadid adındaki bu tutuklular bayramda bile serbest bırakılmadılar”.

Kaynaklar, üç kişinin daha önce işgal rejimi tarafından birkaç kez esir alınıp serbest bırakılan kişiler olduklarını belirterek, aynı kişilerin İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a mensup oldukları iddiasıyla daha önce de Abbas milisleri tarafından tutuklanıp ağır işkencelere maruz kaldıklarını ifade etti.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) da daha önce yaptığı açıklamada, Abbas zindanlarında bulunan yüzlerce mensubunun milisler tarafından işkencelere maruz kaldığına dikkat çekmiş, bunlardan bazılarının sıkı koruma altında hastanelere kaldırıldığını belirtmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.