FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas Zindanlarında İşkence

Batı Yaka’daki tutuklu yakınlarının oluşturduğu komisyon, Abbas’a bağlı milis güçlerin Batı Yaka’nın önde gelen bazı liderleriyle, işgal zindanlarından özgürlüğüne kavuşan bazı esirleri Ramallah yönetimine bağlı cezaevlerinde tutmaya devam ettiğini belirterek, bu şahsiyetlerin içeride çok kötü günler geçirdiklerini ifade etti.

Komisyon bugün (14 Şubat Pazartesi) yayınladığı açıklamada, Abbas güçlerinin hâlâ 500 kadar Filistinli önde gelen lideri ve özgürlüğe kavuşmuş esiri içerde tuttuğuna dikkat çekerek, bu değerli insanların Abbas’a bağlı güçler tarafından ağır hakaretler yanında ağır işkencelere de maruz kaldıklarını belirtti.

Açıklamada ayrıca şunlar ifade edildi: “Abbas’a bağlı güçlerin El-Halil şehrinde tutukladığı bölgenin önde gelen şahsiyetlerinden Şeyh Hüseyin Amr (60) ilerlemiş yaşına ve boğuştuğu şeker hastalığına rağmen hakaretlere maruz kalıyor, fiziki ve psikolojik işkence görmeye devam ediyor. Dura’dan Şeyh Abdülcelil Ketlu Amayire (60) ve Nebil En-Netişe, Enes Rasus ve Dr. Adnan Ebu Tebbane de aynı zulmü görüyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 19 Nisan 2024 (39) içerik yüklenmiştir.