FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas zindanlarındaki işkenceler vahşi ve tehlikeli

İslami Direniş Hareketi (Hamas), başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin kontrolündeki zindanlarda uygulanan işkencelerde son iki hafta içerisinde artış gözlendiğini bildirdi.

Hamas Hareketi, bugün (18 Kasım Çarşamba) yayınladığı bildiride, milis güçlerinin zindanlarında tutulan Hamas üyelerinin sağlık durumlarının da iyice kötüye gittiğini belirtti.

Son günlerde Abbas’a bağlı milislerin kontrolündeki zindanlardan gelen işkence haberlerinin zindanlarda tutulan direniş taraftarlarının ve Hamas üyelerinin, özellikle de aralarındaki hastaların akibeti ile ilgili derin kaygılara yol açtığı ifade edildi.

Hamas, “Bu trajediden bizzat Abbas’ın kendisi, hareketi ve halkımızca gayet iyi tanınan cellatları sorumludur. Bu cinayetler hesapsız kalmayacak. Hamas Hareketi, tüm bu cinayetleri belgelendirmeye devam etmektedir ve Fetih’in cellatlarının cezalandırılması için toplanan delilleri insan hakları örgütlerine ulaştıracaktır” dedi.

Bildiride, Fetih Hareketi’nin geçmişten ders alması gerektiği ifade edilerek, gönlünü kazanmak için halkına bunca işkence ve kötü muameleyi reva gördüğü işgalcinin Fetih’e hiçbir yarar sağlamayacağı vurgulandı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.