FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas’a bağlı güçler 4 Hamas mensubunu tutukladı, 9’unu ifadeye çağırdı

Korsan İsrail’in ileri karakolu gibi hareket eden ve İslamî Direniş Hareketi (Hamas) hareketinin lider ve mensuplarına göz açtırmayan Abbas’a bağlı güçler bugün Batı Yaka’nın birçok yerinde yaptığı operasyonlarda 4 kişiyi tutukladı ve onlarcasını ifadeye çağırdı.

Tulkerem’deki Abbas’a bağlı istihbarat birimi Mutasım Eş-Şelbaye, Şeyh Nidal El-Abbuşi, Mahmud Furayc ve Cabir Ömer’i ifadeye çağırırken, aynı birim cezaevinde tutulan siyasi tutuklu Ahmed Ebu Camus’u Eriha’dan Tulkerem’deki istihbarat binasına nakletti.

Kalkiliya’da operasyonlar düzenleyen Abbas güçleri, Facebook adresinde Kalkiliya şehitlerinin resimlerini yayınladığı için Şeyh Mücahid Nevfel’i tutuklarken, Nablus’ta Madima beldesine basarak eski esirlerden üniversite öğrencisi Cihad İdris ile yine üniversite öğrencisi eski esir Abdullah Abdulcebbar’ı da tutukladı.

Cenin, Beytlahim ve Ramallah şehirlerinde de onlarca eve baskın düzenleyen Abbas güçleri Hamas mensubu bazı şahısları tutukladı, bazılarına da ifade vermeleri için çağrı pusulası teslim etti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Nisan 2024 (22) içerik yüklenmiştir.