FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas’a bağlı güçler Batı Yaka’da 7 Hamas mensubunu tutukladı

Batı Yaka’da işgal rejimi adına gönüllü hizmetlerine devam eden ve direniş güçlerine nefes aldırmayan Abbas’a bağlı güçler, Hamas’a mensup oldukları iddiasıyla 7 Filistinliyi tutuklarken, işgal güçleri de özgürlüğe kavuşan bir esirle uzun süredir aradığı İslamî Cihad mensubu bir kişiyi tutukladı.

Batı Yaka güvenlik birimleri El-Halil, Nablus, Tulkerem, Cenin ve Beytlahim şehirlerinde düzenlediği operasyonlarda Hamas Hareketi’ne mensup oldukları iddiasıyla 7 Filistinliyi gözaltına adı.

Abbas’a bağlı güçler Hamas mensuplarına karşı sindirme, tasfiye ve yok etme politikasını sürdürürken, Abbas güçleriyle işgal askerleri arasındaki rol paylaşımı da devam ediyor.

Abbas güçleri işgal rejimi zindanlarından çıkan eski esirleri tekrar tekrar gözaltına alırken, işgal güçleri de Abbas güçlerinin serbest bıraktıklarını yeniden tutukluyor.

İki güç arasındaki rol paylaşımı son operasyonlarda da kendini gösterirken, işgal güçleri Abbas güçlerinin tutuklamaya çalıştığı İslamî Cihad Hareketi liderlerinden Bessam Es-Sa’di’nin oğlunu tutukladı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Temmuz 2024 (20) içerik yüklenmiştir.