Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Abbas’a Bağlı Güvenlik Birimleri İki Günde Beş Kişiyi Gözaltına Aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da insanları siyasi görüşleri sebebiyle gözaltına almaya devam ediyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri son olarak Batı Yaka’da iki gün içinde 5 kişiyi gözaltına alırken, çok sayıda kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde keyfi olarak gözaltında tutuyor.

Kudüs’te Koruyucu Güvenlik birimi, Bedu köyü sakinlerinden Ahmed Sabır El-Hindi isimli genci ve Mecd Zehran isimli genci üç gün önce gözaltına aldı.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin El-Halil’de eski esir ve eski siyasi tutuklu Muhammed Azzam Zuhur’u Beyt Kahil beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

El-Halil’de Genel İstihbarat biriminin Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Muhammed Harb Et-Telahime’yi altı gündür gözaltında tuttuğu öğrenildi.

Nablus’ta Koruyucu Güvenlik birimi eski esir ve eski siyasi tutuklu Muhammed Emin Celbuni’yi dün sabah evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Aynı birimin Tulkerem’de de eski esir ve eski siyasi tutuklu Kessab Zegut’u birkaç gün önce gözaltına aldığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.