Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Abbas’a Bağlı Polis Çeteleri Batı Yaka’da Beş Kişiyi Gözaltına Aldı

Siyasi amaçlarla baskınlarını ve gözaltılarını sürdüren Filistin güvenlik güçleri Batı Yaka bölgesinde beş kişiyi daha gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişiler arasında özgürleştirilmiş eski esirlerin de bulunduğu ifade edildi. Bu arada daha önce yine siyasi sebeplerle gözaltına alınmış birçok kişinin tutukluluk halleri sürüyor. Bunların arasında yasalara aykırı bir şekilde gözaltına alınmalarını protesto etmek amacıyla başlattıkları açlık grevlerini sürdürenler de var.

Bugün (23 Şubat Cumartesi) sabah Koruyucu Güvenlik Birimi polisleri Tulkerem’de yaptıkları baskında özgürleştirilmiş eski esirlerden Mustafa Avde ile yine özgürleştirilmiş eski esirlerden ve eski siyasi tutuklulardan Ahmed El-Hafeş’i evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldılar. Ahmed El-Hafeş, gözaltına alındığı andan itibaren yasalara aykırı bir şekilde gözaltına alınmasını protesto amacıyla açlık grevi başlattı.

Genel İstihbarat elemanları da Ramallah’ta bugün sabah, özgürleştirilmiş eski esirlerden Yusuf Ebu Adi’yi gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik Birimi Ramallah’ta dün akşam gözaltına aldığı siyasi tutuklu Amir Ivad’ı bugün sabah serbest bıraktı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (17) içerik yüklenmiştir.