FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas’ın açıklamaları Filistinliler arasında öfkeye yol açtı

Mahmud Abbas’ın Ürdün Ölü Deniz’de düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu’nda yaptığı açıklamalar Filistin toprakları dahilinde ve haricinde yaşayan tüm Filistinliler arasında büyük öfkeye yol açtı.

Filistinliler, Filistin halkıyla ve direnişiyle alay eden Abbas’ın uzun zamandır Filistin halkını temsil etme yetkisini kaybettiğini ve boykot edilmesi gerektiğini söyledi.

Mahmud Abbas, Ürdün’de yaptığı konuşmada, işgal güçleriyle yaptıkları güvenlik koordinasyonuyla gurur duyduğunu ifade etmiş, geçen yıl Batı Yaka’da kendi kontrolleri altındaki bölgeye giren 96 İsrail askerini silahlarıyla birlikte yakaladıktan sonra sağ-salim evlerine göndermekten mutlu olduğunu ve İsrail askeri kaçırmanın kültürlerinde olmadığını belirtmişti.

Abbas’ın açıklamalarını değerlendiren Abdülkerim Muhammed, Abbas’ın sözlerinde şaşılacak bir şey olmadığını, Abbas’ın bu tavrını açıkça ilan etmeden önce pratikte uyguladığını söyledi.

Mahmud Abbas’ın bu tavrından dolayı utanç duymadığını, direnişe ve işgal askeri kaçırmaya karşı tavrını açıkça ilan ettiğini bildiren Muhammed, Fetih Hareketi’nin açıkça “İşgal rejiminin güvenliğine zarar verilmesine izin vermeyeceğiz” noktasına geldiğini ifade etti.

Raci Halil isimli Filistinli ise, Mahmud Abbas’ın yuvarlandıkça büyüyen kartopu gibi her geçen gün daha çok taviz vermeye başladığını söyleyerek, Abbas’ın tavizlerine alıştıklarını ve kendileri için artık sürpriz olmadığını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.