FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas’ın danışmanı: 3.İntifada’nın başlamasına izin vermeyeceğiz

Ramallah yönetiminin üçüncü intifadanın başlamasına kesinlikle izin vermeyeceğini belirterek Siyonist işgal yönetimine güvence veren başkanlık süresi bitmiş olan Mahmud Abbas’ın danışmanlarından Nemir Hammad, işgal altındaki topraklarda inşa edilen ayırım duvarına karşı sürdürülen gösterilerin üçüncü intifadaya neden olmayacağını ifade etti.

Kahire’de düzenlenen (09 Mart Salı) bir konferansta konuşan Hammad şöyle dedi: “Ramallah yönetimi ekonomi ve güvenlik konuları üzerinde ciddiyetle duruyor. Bir yandan ekonomik sorunlarla uğraşırken diğer yandan güvenliği sağlamakla meşgul.”

İşgale karşı silah kullanan veya patlayıcı bulunduran herkesin tutuklanacağına dikkat çeken Hammad, Ramallah yönetiminin burada güvenliği sağlama noktasında kararlı olduğunu belirtti.

Hammad’ın söz ettiği güvenlik ise, Filistin halkının huzur ve güvenliği değil, işgal askerleriyle Siyonist gaspçıların huzur ve güvenliğidir.

Hammad’ın bu açıklamaları işgal yönetiminin Ramallah yönetimini tehdit etmesinin hemen ardından yapması ise manidar bulunuyor. Siyonist işgal yönetimi Ramallah yönetiminden Batı Yaka’da işgale ve işgalcilerin mukaddes mekânlara yönelik tecavüzlerine karşı yapılan gösterileri bastırmasını istemiş, bunu yapmaması durumunda buralara operasyonlar düzenleyip geniş çaplı tutuklamalarda bulunacağı tehdidinde bulunmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.