FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas’ın düşmanla işbirliğine açıkça tavır koyulmalıdır

İslamî Cihad Hareketi, bugün (26 Aralık Cumartesi) Nablus ve Gazze’de meydana gelen cinayetlerden tamamıyla Siyonistleri sorumlu tuttuğunu belirterek, bu durunda direniş gruplarının uygun gördükleri zaman ve zeminde karşılık vermelerinin bir hak ve zorunluluk olduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin bugün altı kişiyi katletmesi üzerine İslamî Cihad Hareketi yazılı bir açıklama yaptı. “Siyonist işgalcilerin El-Aksa Şehitleri’nden üç kişiyi bugün korkakça katletmesi direnişi engellemenin manasız olduğunu, bu konuda Amerika’nın ve Siyonistlerin verdikleri güvence ve sözlerin de bir anlam ifade etmediğini bir kez daha gözler önüne serdi. Düşman, halkımızı katlederken onunla yapılacak barış görüşmelerine umut bağlamanın anlamsız olduğunu anlamanın zamanı gelmiştir artık”.

İslami Cihad Hareketi yayınladığı bildiride ayrıca şunları söyledi: “Filistin halkı, düşmanla iş birliği yapan ve güvenlik anlaşmalarına bağlı kalıp kendi halkına kan kusturan Batı Yaka’daki takımın tavrından bıkmış durumda. Filistin direniş gruplarının düşmanla iş birliği yapan, onunla koordineli çalışan bu yönetime karşı bir tavır geliştirmeleri gerekir”.
Müslümanlardan Filistin halkının direniş hakkını desteklemelerini isteyen İslami Cihad Hareketi, düşmanın Filistin halkına, mukaddesatına ve toprağına karşı sürdürdüğü tecavüzlere karşı susmamalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.