FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas’ın hain elini sıkarsak Filistin halkı bizi affetmez

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Salah el-Berdevil, başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın iç barış anlaşması imzalama konusunda güvenilir olmadığını belirterek, Filistinlilerin hak ve hukuku konusunda güvenilir olmayan hain birinin elini sıkmaları durumunda Filistin halkının kendilerini asla affetmeyeceğini söyledi.

Filistin Meclisi’nin dün (5 Ekim Pazartesi) konuyla ilgili olarak gerçekleştirdiği olağanüstü toplantıda konuşan Berdevil, Mısır ve Hamas’tan Goldstone Raporu’nu erteleten Ramallah yönetimini protesto etmek için bu ayın sonunda Fetih’le yapılacak barış anlaşmasını ertelemelerini istedi.

Berdevil yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Goldstone Raporu’nun ertelenmesini istemek büyük bir cinayet ve aynı zamanda ihanettir. Bundan tamamıyla Abbas yönetimi sorumludur. Abbas’ın konuya ilişkin bir soruşturma komisyonu kurduğunu ilan etmesi ise sorumluluktan kaçma girişiminden başka bir şey değildir.”

Diğer taraftan Hamas’ın önde gelen liderlerinden milletvekili Halil el-Hayye de Filistin halkına karşı işlenmiş bu ihaneti soruşturmak için Filistin Meclisi ile Filistinli grupların bir soruşturma komisyonu kurmasını talep ederek, komisyonun bu ihanete imza atanları bir an önce ortaya çıkarmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.