FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas’ın konuşması hayali başarılarından bahsetmesidir

İslamî Cihad Hareketi sözcüsü Davud Şihab, başkanlığı bitmiş olan Mahmut Abbas’ın Fetih’in 6. kongresinde yaptığı konuşmanın Filistin davasıyla ilgili yeni bir şey getirmediğini belirterek, yerleşim birimi inşaatları hızla sürerken, Kudüs ve Mescidi Aksa’ya yönelik barbar saldırılarla Gazze’ye yönelik ambargo devam ederken ve Filistin halkı çok ciddi tehditlerle karşı karşıya iken Abbas’ın konuşmasında sadece iç meselelere yoğunlaştığını söyledi.

İslami Cihad sözcüsü Şihab, Abbas’ın konuşmasıyla ilgili olarak el-Cezire televizyonuna bugün (04 Ağustos Salı) yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu: “Abbas’ın düşmanla sözde barış görüşmelerine devam edeceğini ifade etmesini kınıyoruz. Abbas bu görüşmelerin Filistin halkına bir şey getirmediğini ve getirmeyeceğini gayet iyi biliyor. Konuşmasında ayrıca Siyonist saldırılara karşı kapsamlı bir plandan da hiç mi hiç bahsetmedi. Abbas bir taraftan işgale karşı mücadele eden direnişi engellemeye çalışırken ve Fetih’in askeri kanadı durumundaki el-Aksa Şehitleri Tugayları’nı Feshederken diğer taraftan işgal altındaki topraklarda sürdürülen direnişten sadece Belin halkının haftalık olarak ayırım duvarına karşı sürdürdüğü direnişten bahsetmesini de kınıyoruz.”

Mahmut Abbas’tan birbirinden bağımsız kantonlar inşa edeceğine bütün toprakları kurtarmak için direniş seçeneğini tercih etmesini isteyen İslami Cihad sözcüsü, Abbas’ın hayali başarılardan bahsetmesini de çok garipsediklerini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.