FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas’ın seçim kararı Filistin’e fayda getirmez

İslamî Cihad Hareketi, başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın, bir uzlaşı olmadan başkanlık ve parlamento seçimlerinin 24 Ocak tarihinde yapılması yönünde bir karar almasının Filistin halkına ve Filistin davasına hiçbir faydasının olmayacağını, bilakis iç bölünmeyi daha da derinleştireceğini bildirdi.

İslamî Cihad liderlerinden Halid el-Bataş, bugün (23 Ekim Cumartesi) verdiği demeçte şöyle dedi: “Böyle bir karar kesinlikle çözüm getirmeyecek ve var olan bölünmeyi daha da derinleştirecektir. Filistin’de ulusal birliğin sağlanması şarttır”.

Halid El-Bataş, sözlerini şöyle sürdürdü: “İç bölünmeyi sonlandıracak ve Filistin’in ilke ve sabitelerine bağlı olmayı garantileyecek bir uzlaşmanın olması, vatanın iki parçasının birleştirilmesi ve Filistin halkının hakkını yok sayan dış güçlerin etkisinden çıkılması gerek.”

“Kudüs, Batı Yaka ve Gazze’de şaibesiz bir seçimin olabilmesi için ulusal uzlaşmanın gerçekleşmesi gerekir” diyen İslami Cihad lideri, ulusal uzlaşı olmadan seçimin olamayacağını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.