FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas’ın yürüttüğü süreç iflas etmiştir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Mahmut Abbas’ın dün yaptığı konuşmanın, anlamsız barış görüşmeleri projesinin başarısızlığa uğradığının ve çıkmaz sokağa girdiğinin ilanı anlamına geldiğini belirtti.

Hamas hareketi konuya ilişkin dün yazılı bir basın açıklaması yaptı. “Şu anda yapılması gereken, Abbas ve ekibinin sürdürdüğü bu yanlış ve başarısız projeyi değiştirmektir. Filistin halkına ve davasına yıkımdan başka bir şey getirmeyen bu tercihte ısrar etmekten vazgeçme zamanıdır. Amerika’nın işgal devletinden yana tavrını sürdürmesi bizim Siyonistlerin çıkarlarını gözeten Ortadoğu Dörtlüsü’nün dayatmalarını bir kenara bırakıp Filistin davasını merkeze alarak bir siyaset geliştirmemizi gerektirir.”

Mahmut Abbas’ın veya bir başka şahsın başkan olup olmamasının önemli olmadığını belirten Hamas, sorunun şahısları aştığını ifade etti.

Hamas hareketi yaptığı açıklamanın devamında Fetih Hareketi’ni, Filistin evinin içini samimi niyetlerle düzeltmeye, iç barışı sağlamak için kolları sıvamaya, iç barışın önüne engel çıkarmamaya ve yapılacak bir seçime de ulusal bir uzlaşıyla gitmeye davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.