FilistinHaberlerOrtadoğu

Abbas’ın zindanlarında 1000 siyasi tutuklu var

Hamas’ın parlamentodaki temsilcisi Değişim ve Islah Grubu’nun Genel Sekreteri Muşir El-Mısri, şu an itibariyle Batı Yaka’da 1000 kadar siyasi tutuklu bulunduğuna dikkat çekerek bunlardan 631’inin daha önce özgürlüğüne kavuşmuş esirler olduğunu belirtti.

Muşir el-Mısri yaptığı açıklamada, Batı Yaka’da vekillerin, direniş mücahitlerinin ve direniş liderlerinin Abbas milsileri tarafından tutuklanmasının iç barışın önünde büyük bir engel teşkil ettiğini ifade etti.

El-Mısri bugün (27 Mayıs Perşembe) Gazze’de yaptığı basın toplantısında şöyle dedi: “Batı Yaka’daki tutuklamalar özgürlüğe kavuşmuş esirlerle direniş mücahitlerini aşıp, onların eş ve çocuklarının tutuklamasına kadar uzanmıştır.”

Abbas milislerinin meclisi işlevsiz hale getirmek için yoğun çaba harcadığını da belirten El-Mısri, bazı vekillerin de suikast tehlikesi yaşadıklarını ifade etti.

Fetih hareketinden düşmanla sürdürdüğü işbirliğine son vermesini ve bu kirli ilişkiyi sürdüren liderlerden de hareketin örtüsünü kaldırmalarını isteyen El-Mısri, Filistinli gruplardan da Batı Yaka’da olup biten olumsuzlarla ilgili tavırlarını netleştirmelerini talep etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.