HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD ambargosunun etkisi yok

İran İslam Cumhuriyeti Denizcilik ve Gemicilik İşletmeleri Yetkililerinden Muhammed Mogaddemiferd, İran Denizcilik İşletmelerine ABD tarafından uygulanan tek yanlı ambargonun işletmenin bölgede taşımacılık faaliyetlerine hiçbir etkisinin olmadığını söyledi.

İran Denizcilik İşletmesinin BAE Sorumlusu Mogaddemferd, İran Denizcilik İşletmesinin ABD’nin ambargo kararı sonrası faaliyetlerinde her hangi bir değişiklik olmadığını ve müşterilerine verilen hizmetin devam ettiğini belirtti.

Mogaddemferd, ABD’nin İran gemilerinin nükleer santral için özel donanımlar taşıdığı yönündeki iddialarının asılsız ve dayanıksız olduğunu zira deniz taşımacılığında gümrüklerin taşınan malların ne olduğunu çok iyi bildiğini, İran gemilerinin ne taşıdığını da resmi olarak işlem yapılan gümrüklerin çok iyi bildiğini vurguladı.

Mogaddemferd, ABD’nin İran Denizcilik İşletmeleri aleyhinde tek yanlı ambargo kararının diğer kararları gibi mantıksız ve teamüllere aykırı olduğunu, ABD’nin bu tür uygulamalarının sadece dünyada milyonlarca insanın nefretini kazandığını, İran’ın denizcilik ve gemicilik işletmeleri alanında ABD ile İslam devrimiyle beraber ilişkilerini kestiğini, Washington’un ambargo kararının ABD gemileri ve denizcilik işletmelerini bağladığını ve ABD’nin bu kararının İran’a hiçbir etkisi olmadığını vurguladı.

Mogaddemferd, İran Denizcilik İşletmelerinin 40 yıllık uluslar arası bir şirket olduğunu ve taşımacılık alanında faaliyetlerinin % 50’sinin İran dışında uluslar arası alanda gerçekleştiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.