AsyaHaberler

ABD asrın Firavunu, İran ise Musa’sıdır

Hindistan Müslüman Hakları Konseyi Başkan Vekili ve Tevhid-ül Müslümin Kurumu Başkanı “İran, dünya barışının koordinatörü, ABD’yse çağımızın Firavunudur” dedi.

Hindistan’da Yeni Delhi Uluslararası Merkezinde “Adil Barış ve Dünya Ortak Görüşmesi” başlığı altında 2 günlük olarak düzenlenen uluslararası seminerin dün kapanış merasimi düzenlendi.

Aynı habere göre “Uluslararası Adil Barış ve Dünya Ortak Görüşmesi Konferamsı” Uluslararası İslami Barış Kurumu tarafından ve İran-Hindistan Dostluk Cemiyetiyle İran İslam Cumhuriyeti’nin Hindistan Kültür Ataşesinin işbirliği sayesinde ve İran, Hindistan, Tayland, Bangladeş ve Endonezya’dan konukların katılımıyla düzenlendi.

Hindistan Müslüman Hakları Konseyi Başkan Vekili ve Tevhid-ül Müslümin Kurumu Başkanı Kelip Sadık bu konferansın kapanış merasiminde yaptığı konuşmada, böyle bir konferansı düzenleyenlere takdir ve teşekkürlerini ifade ettikten sonra “Her devirde dünya barışını tehlikeye sokan bir Firavun hep olmuştur. Fakat öte yandan onun karşısına dikilen ve insanlığı kurtaran bir Hz Musa-s- da bulunmuştur. Buna göre bugün ABD, asrın Firavunu ve diğer taraftan İran da dünya barışı düzenleyicisi konumundadır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.