HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD, bölgede yeni komplolar peşinde

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Şekarçi, kimyasal madde taşıyan bir Amerikan gemisinin Fars Körfezi’ne demir attığını bildirdi.

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şekarçi, kimyasal madde taşıyan bir Amerikan gemisinin Fars Körfezi’ndeki bir ülkenin sahiline demir attığını açıklayarak, “Bu gemi yakın zamanda bir Amerikan destroyerinin himayesi altında bölgeye girdi” dedi.

Tuğgeneral Ebulfazl Şekarçi, “Amerikan gemisi Cape Ray’ın kayıtları bu geminin ABD’lilerin kimyasal silah kullanımı gerekçesiyle saldırdığı Suriye ve Irak’ın kıyılarında bulunduğunu gösteriyor” ifadesini kullandı.

“Kimyasal madde yüklü Amerikan gemisi bu maddeleri Suriye ile Irak’a taşımak amacıyla bölgede bulunmaktadır” diyen Tuğgeneral Şekarçi, Amerikalıların yapacağı olası bir eylemin olumsuz sonuçları konusunda uyarıda bulundu.

Tuğgeneral Ebulfazl Şekarçi, “Amerikalılar, direniş cephesinde peşpeşe yenilgilere maruz kaldılar, onlar bölgedeki gayri meşru varlığını sürdürebilmek için Irak ve Suriye’de tehlikeli yollara başvurmaktadırlar” açıklamalarında bulundu.

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü, “Mürettebat sayısı ve kimyasal madde dahil olmak üzere Amerikan gemisinin özelliklerinin detayları hakkında bilgiye sahibiz. Geminin detayları ve misyonuyla ilgili elde edilen bilgiler gelecekte yayınlanacaktır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.