HaberlerİranOrtadoğu

ABD bölgedeki askeri varlığını artırmaktadır

İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammad Ali Caferi, ABD’nin Irak ve Afganistan’ı bahane ederek bölgede askeri varlığını her geçen gün arttırdığını söyledi.

Erdebil’de Devrim Muhafızları ordusu komutanları ve milis güçlerden bir gruba hitaben konuşan Ali Caferi, Amerika’nın, İran’a yönelik tehditlerinin bir propagandadan ibaret olduğunu belirterek, manevi ve askeri yönden ve özellikle de İranlı gençlerin varlığından dolayı Amerika’nın İran’a yönelik tehditlerini hayata geçirmesinin imkansız olduğunu söyledi.

Amerika’nın Irak ve Afganistan’da askeri varlığının İran’a yönelik bir saldırı için temel unsur sayılmaması gerektiğini belirten tümgeneral Ali Caferi, “Zira, İran, Amerika’nın her türlü askeri girişimine çok sert cevap verecektir” dedi.

Caferi, Amerika’nın İran’a yönelik saldırı tehditlerinin son zamanlarda artmasının temelinde de, Amerika’nın zayıflayan gücü ile İran’ın konumunun her geçen gün yükselmesi olduğunu söyledi.

İran’ın 8 yıllık Irak ile zoraki savaş yıllarına değinen Caferi, ‘’ ABD bu geçmişi iyi bilmekte ve bundan dolayı İran’a kem gözle bakmaya cesaret edemez’’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.