FilistinHaberlerOrtadoğu

ABD dışişleri bakanı, Filistin tarafını İsrail şartlarına ikna etmeye çalışıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Ramallah’taki Filistin Yönetimi’yle işgal rejimi arasındaki müzakerelerin yeniden başlatılması için Amerika’nın ve Filistin tarafının harcadığı çabaların önemsiz olduğunu belirtti.

Müzakerelerin yeniden başlaması için harcanan çabaların ciddi olmadığını ve yeni bir şey getirmediğini ifade eden El-Berdevil, Filistin halkının haklarının ve sabitelerinin korunmadığını bildirdi.

Salah El-Berdevil, dün (18 Temmuz Perşembe) Quds Press Haber Ajansı’na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bakanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana Filistin dosyasıyla ilgili tek yaptığının Filistin tarafını İsrail’in şartlarını kabul etmesi için ikna etmeye çalışmak olduğunu söyledi.

Barış görüşmelerini İsrail’in şartlarına uygun bir şekilde yeniden başlatmak için yoğun çaba sarf edildiğini ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bunun için çalıştığını belirten El-Berdevil, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın İsrail’in şartlarını kabul ettiğini fakat Filistinlilerden ve Arap ülkelerinden kendisine destek aradığını bildirdi.

Salah El-Berdevil, Filistin davasının tasfiyesini amaçlayan bu çabaların başarıya ulaşamayacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.