HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD eski dışişleri bakanı: İranlılar müzakerelerde bizden öndedir

Amerika’nın eski Dışişleri Bakanı George Shultz, ”İranlılar daha şimdiden nükleer müzakereler konusunda bizden önde” açıklamasında bulundu.

Washington Post gazetesi başta George Shultz ve Henry Kissinger olmak üzere, bazı tecrübeli diplomatlar ve görüş sahibi ve eski Dışişleri Bakanlarının İran’la nükleer anlaşma konusundaki görüşlerine yer verdiği makalesinde, nükleer müzakerelerin İran’ın isteği yönünde ilerlediği belirtildi.

Washington Post gazetesi ayrıca, Amerikan hükümetinin müzakerelerdeki hedefinin, İran’ın uranyum zenginleştirme yönündeki çalışmalarını engellemek olduğuna değinerek, fakat mevcut durumda her şeyin İran’ın binlerce santrifüjünü kabullenmek için hazır olduğunu gösterdiği belirtildi.

Washington Post’un, Amerika’nın iki eski Dışişleri Bakanının İran’la nükleer müzakereler konusundaki görüşlerine yer verdiği makalesinde ayrıca, İran’la nükleer müzakerelerin çıkmaza girdiği ve müzakerelerin İran’ın lehine ilerlediği kaydedildi.

Sözkonusu gazete Eski ABD Dışişleri Bakanı George Shultz’dan naklen verdiği haberinde; “Bence İran nükleer müzakereler konusunda daha şimdiden bizden önde” diye yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.