Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

ABD hükümeti Dünya Emperyalizminin başıdır

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney “Amerikalılara, İran’ın son seçimler sonrasındaki bazı olay ve meselelere umut bağlamamalarını tavsiye ediyorum. Zira İran İslam cumhuriyeti bu tür vakalardan etkilenmeyecek kadar güçlü ve köklüdür” dedi.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney bugün binlerce öğrenci ve Şehid ailesinden oluşan bir topluluğu kabulünde yaptığı konuşmasında, emperyalizmi tanıyabilmenin basiret gücünü gerektirdiğine değinerek ABD hükümetini dünyadaki gerçek emperyalist güç olarak tanımladı.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney bu konuda “ABD hükümeti, istilacı olma ve tehditlerde bulunma özelliğinden vazgeçmediği sürece, İran halkı Beyaz Saray’ın barışçıl görünüşlü vaatlerine kanmayacak ve bağımsızlık, özgürlük, milli menfaat ve yasal haklarından asla geri adım atmayacaktır” şeklinde konuştu.

“Dünya Emperyalizmine Karşı Mücadele Günü” olarak anılan 4 Kasım gününün eşiğinde gerçekleştirilen bu ziyarette Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney konuşmasının devamında, doğru, makul ve mantıklı ve aynı zamanda kesin bir mücadele için gereken faktörlerden söz ederken “İnançtan kaynaklanan bir hedefin olması, mücadele için gereken faktörlerden biridir. Zira bir halk, bir emirle zor sahalarda direnmeye zorlanamaz” diye vurguladı.

İran’daki genç kuşağın, 30 yıllık yoğun bir tecrübe birikimi nedeniyle yeteri kadar hedefli bir iman gücüne sahip olduğuna da dikkat çeken Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi ayrıca “Bugünkü gençlerimizin ilerlemeye yönelik hedefleri İnkılâbın başındaki gençlerden fazla olmasa bile onlardan az sayılmaz” dedi.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberikonuşmasının başka bir bölümünde ABD’nin dünya çapında uyguladığı siyasetlere değinerek, Amerikalıların İran İslam İnkılâbı boyunca, bu ülkeye yıpratıcı bir savaşı dayatmak dâhil, İslami nizamı ortadan kaldırma niyetiyle elinden gelen çabalarını gösterdiklerini, ancak yüce Allah’ın lütuf ve teveccühü ve İran halkının zamanında basiretli davranmaları nedeniyle hep başarısız kaldıklarını belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney ayrıca “Amerikalılara, İran’ın son seçimler sonrasındaki bazı olay ve meselelere umut bağlamamalarını tavsiye ediyorum. Zira İran İslam cumhuriyeti bu tür vakalardan etkilenmeyecek kadar güçlü ve köklüdür. Bu ülkedeki İslami nizam geçmişinde, bunlardan daha zor hadiselere de galip gelmeyi başarmıştır” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.