HaberlerİranOrtadoğu

ABD, İran meclisinin kararına saygılı olmalıdır

Ahmed Vahidi’nin İran Savunma Bakanı olarak seçilmesi hakkındaki ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün beyanatlarına tepki gösteren İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “ABD yönetimi İslami Şura Meclisinin kararına saygı duyarak tutumunu değiştirmeli”dedi.

Başka ülkelerdeki demokrasinin varlığına Amerika’nın inanmadığını ve demokrasi yalnız kendilerine ait olduğunu inandıklarını ifade eden Hasan Kaşkavi,”Savunma Bakanı Ahmedi Vahidi’nin İslami Şura Meclisi tarafından yüksek oyla güvenoyu alması gösteriyor ki ABD’nin İran’a yönelik tutumu ve politikaları yenilgiye uğramıştır”dedi.

Hasan kaşkavi, dünya Siyonisti ve Arjantin yetkilileri her çeşit iddiayi ortaya atabileceklerini ifade ederken, onbeş yıl aradan sonra Vahidi hususunda ikna edici hiçbir kanıt sunamadıklarının altını çizdi.

Kaşkavi, Siyonist rejiminin son tutumu psikolojik savaş olduğunu belirterek, “Dosyayla ilgili ABD’nin tutumu üzüntü vericidir. Bu ülke dünya Siyonizm’in tuzağına düşmemeli”dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “ABD yönetimi İslami Şura Meclisinin kararına saygı duyarak tutumunu değiştirmeli”şeklinde ifadeler kullandı.

Hasan Kaşkavi, ABD’nin bu tutumu Ortadoğu’daki kendi sorunlarının çözümüne yardımcı olamayacağı gibi halkların bu ülkenin iktidarına yönelik nefret beslenmelerine sebep olacağını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.