HaberlerİranOrtadoğu

ABD, İran ve İslam aleyhine planlar peşindedir

İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı, ABD’nin, İran ve İslam aleyhine stratejik planlar peşinde olduğunu ifade ederek, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Orta Asya ülkelerini şiddet ve cinayet merkezlerine dönüşmek istediğine dikkat çekti.

İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanlığı Özel Bürosu’na dayandırdığı habere göre, Ulusal Savunma Yüksek Üniversitesi’nin doktora öğrencilerinin mezuniyet töreninde konuşma yapan Tümgeneral Hüseyin Firuzabadi, İslam inkılabı yıldönümünde düzenlenen destansı 11 Şubat yürüyüşlerine işaretle, bu yürüyüşlerde İran milleti İslam inkılabı rehberi ile bağlarını pekiştirdiğini söyledi.

Cundullah terörist örgütün ele başı Abdulrahman Rigi’nin tutuklanmasına da işaret eden Tümgeneral Firuzabadi, dünya emperyalisleri Rigi’ye stratejik bir plan olarak desteklediğini, şom amaçlarına ulaşması için ona yardımda bulunduklarını ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı, ABD’nin, İran ve İslam aleyhine stratejik planlar peşinde olduğunu ifade ederek, Afgfanistan, Pakistan, Hindistan ve Orta Asya ülkelerini şiddet ve cinayet merkezlerine dönüşmek istediğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.