Haberlerİranİslami VahdetKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD, İslami Vahdet’ten korkmaktadır

İslam aleminin tanınmış bilim adamlarından Prof. Hamid Mevlana, Amerikanın İslam ümmetinin vahdet ve birliğinden fazlasıyla kaygılandığını ve bu meselenin Amerika için en ufak çapında bile çok büyük kayıplara mal olabileceğini söyledi.

Meşhed’de ülke yüksek eğitim-öğretim hocalarına hitaben konuşan Prof. Hamid Mevlana, Amerika’nın kendi çıkarcı hedefleri istikametinde kendi sömürü kültürünü üstün İslam kültürünün yerine yerleştirmek istediğini ve tüm çaba ve çalışmalarının bu yönde şekillendiğini söyledi.

Amerika’nın İslam ümmetinin birlik ve dayanışmasından fazlasıyla tedirgin olduğunu ve bu meselenin çok küçük ebatta olsa dahi kendisi için çok ağıra mal olacağının farkında olduğunu hatırlatan Prof. Mevlana, müslümanlar arasında gönül birliği ve vahdetin zaruretine temasla, Amerikanın günümüzde bölgede özellikle Irak ve Afganistan’da çok büyük bunalımlarla yüz yüze olduğunu, Amerika halkının ağır ekonomik krizlerle yüz yüze bulunduğunu ve Amerikan halkından %85’inin kendi gelirlerinin 3 katı kadar borçlu olduklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Kasım 2020 (27) içerik yüklenmiştir.