DünyaHaberlerKuzey Amerika

ABD, İsrail’e yardım etmekte tereddüt etmeyecektir

Abbas yönetimiyle Siyonist işgal devleti arasındaki sözde barış müzakerelerine saatler kala, evvelki akşam El-Halil’de yapılan eylemi değerlendiren Amerika Başkanı Obama, Amerika’nın işgal devletinin güvenliğini ve istikrarını sağlama konusunda desteğini sürdüreceğini bir kez daha yineledi.

Dün (01 Eylül Çarşamba) Siyonist Başbakan Netanyahu ile görüştükten sonra bir açıklama yapan Obama şöyle dedi: “Şu hususun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. Amerika Birleşik Devletleri İsrail’in güvenliğini ve istikrarını desteklemeye devam edecektir. Bu tür terör eylemlerinin durması için de her türlü desteği sunacağız. Bu mesajımızın başta Hamas olmak üzere bu eylemleri yapan herkese ulaşması gerekir. Bu eylemler bizim İsrail’in güvenliğini ve istikrarını sağlamamızı engellemeyecektir.”

Obama’nın ardından söz alan Netanyahu ise, Obama ile yaptıkları görüşmenin çok verimli geçtiğini belirterek, ABD başkanının yaptığı açıklamaların terörü bitirme noktasındaki arzularını yansıttığını ifade etti.

Netanyahu devamla, toplantıda bu tür eylemleri engellemek için güvenlik konusunu da ele aldıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.