HaberlerİranOrtadoğu

ABD kendi halkının sesine kulak vermelidir

İran İslami Şura Meclisi başkanı Amerika ve Siyonist İsrail rejiminin, uluslararası şer ekseni bahanesiyle İslami kurtuluş hareketleri ve müslüman halkların çıkarlarına darbe indirmek peşinde olduklarını bildirdi.

İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, meclisin bugünkü oturumunda yaptığı konuşmada, “Amerika müstekbirliğinin çapulculukları onların, kendi sahte kudretlerine inanmalarına sebep olmuş ve İran ve bölge halkları karşısında kendi siyasetlerinin olumlu sonuçlar vermekte olduğunu zannetmekteler” dedi.

Uluslar arası uzmanların Amerika’nın bu davranış hilesinin farkında olduklarını ve kendi yorumlarında hataya düşmediklerini belirten Laricani, ABD’li makamlardan en azından kendi halk yoklamalarının sonuçlarını dikkate almaları gerektiğini belirterek, “Maryland üniversitesinin, Mısır, Arabistan, Ürdün, Fas, Lübnan ve BAE’liğinde yapmış olduğu anketlere katılanların en azından %88’inin siyonist İsrail rejimini Araplar için en büyük tehlike görmekteler. Bölge halklarından %77’si ise Amerika’yı Arap halkları için tehlike görmekteler” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.