HaberlerLübnanOrtadoğu

ABD, Lübnan hükümetinin işine karışıyor!

Lübnan’ın Hizbullah Hareketi, Amerika yönetiminin Lübnan hükümetinin hazırladığı bildirgenin tüm maddelerine karışmasının Lübnan halkının haklarına tecavüz manasında olduğunu vurguladı.

Lübnanlı gruplar arasında sağlanan uzlaşmanın getirilerinin korunması gerektiğine vurgu yapan Lübnan’ın Hizbullah Hareketi yetkililerinden Şeyh Nebil Kavuk, Lübnan’da milli vahdet güçlendikçe Amerika ve korsan İsrail’in çıkardığı sorunlar ve müdahalelerine karşı gücün de geliştiğini kaydetti.

Hizbullah yetkilisi Şeyh Kavuk, milli vahdet sayesinde Lübnan’ın daha da güçlendiğini ve bu yüzden bu vahdeti tüm getirileri ile birlikte Amerika’nın sabotajlarına karşı korumak gerektiğini vurguladı.

Şeyh Kavuk, Amerika yönetiminin Lübnan hükümetinin bildirgesine karışmasının aslında Lübnan halkının haklarına tecavüz olduğunu, fakat bu durumdan Amerika’nın hiç bir sonuç elde edemeyeceğini, çünkü artık Lübnan’da Amerika’nın direktiflerine yer olmadığını ve Lübnan’ın Amerika’nın amaçlarının gerçekleşeceği bir arena olmadığını, çünkü bildirgede Lübnan direnişine vurgu yapılacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.