HaberlerİranOrtadoğu

ABD meseleleri uzmanı Fuad İzedi: ABD çökmek üzere

Amerika meseleleri uzmanı Fuat İzedi, Amerika çökmek üzere olduğunu ve Amerikalı uzmanlar da bu konuyu itiraf ettiklerini belirtti.

Çarşamba günü bir TV programına katılan Fuat İzedi, Amerika 2019 yılı için askeri bütçesini 700 milyar dolar olarak belirlediğini, ancak buna rağmen bölgede hiç bir hedefine ulaşamadığını belirtti.

İzedi ayrıca, Amerika’nın Suriye’deki askeri güçlerini geri çekme ihtimali de bir kez daha Amerika’nın müttefiklerine bu ülkenin asle güvenilir bir ülke olmadığını gösterdiğini vurguladı.

Amerikalı bir yetkili Çarşamba günü Fransa haber ajansına Washington yönetimi Suriye’deki askeri güçlerini geri çekeceğini açıkladı.

Bu açıklama Amerika Başkanı Donald Trump Amerika Suriye’de IŞİD’i yendiğini ve bu konu Amerika’nın Suriye’de bulunmasının tek bahanei olduğunu beyan etmesinin ardından geldi.

Bu arada Amerika’nın Suriye’deki Kürt müttefikleri bu karara görderdikleri tepkide kararı Amerika’nın onlara yönelik ihaneti nitelediler.

Öte yandan Suriye Dışişleri Bakanlığından bir yetkili Amerika’nin Suriye’den çekilme kararına gösterdiği tepkide, Şam yönetimi Amerikalı askerlerin Suriye’den çekilmelerini olumlu karşıladığını, ancak Washington’un Suriye’den geri çekilmekle izlediği h

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.