AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

ABD Ortadoğu politikasını değiştirmelidir

Bir Cezayir’li gazetesine konuşan İslami Şura Meclisi Başkanı, ABD’nin çelişkili bölgesel politikalarına vurgu yapmakla, “Bu ülke, Ortadoğu’nun gelişmeleri karşısındaki yeni bir politika izlenmeli”dedi.

El-Şakulavsat gazetesine demeç veren Dr.Ali Laricani, İran ve ABD ilişkilerinin olağan yoluna girmesi ve bu ülkenin sivil bir kuruluşu Tahran’da büro açılması bir soru üzerinde, sivil bir kuruluştan yararlanmak gibi İran’ın çocukça eylemlere ihtiyacı olmadığını ve bu konu daha dikkatli bir şekilde izlenmesi gerektiğini söyledi.

Yanlış yaptıklarını andıkları itibaren Amerikalıların, üslup ve yöntemlerini değiştirmeleri gerektiğini ifade eden Laricani, “Bölgede istikrarın yerleşmesi için her çeşit eyleme olumlu yaklaşıyoruz” diyerek, şuanda ABD cephesinden bölge karşısında bunun için hiçbir yaklaşım mevcut olmdığını ifade etti.

Laricani, ABD’nin Afganistan ve Irak’ta pek çok çelişkili üslup ve yöntemi mevcut olduğunu ifade etmekle, bölgenin istikrara sevk edilmesi doğrultusunda Amerikan yönetimi yeni bir yöntemin peşinde olmaları gerektiğini vurguladı.

İslami Şura Meclisi, geçmişte bazı ABD Kongre üyeleri İslami Şura Meclisi’ne mektup gönderdiklerini ve İran’lı milletvekilleri ile siyasi diyalog kurmak istediklerinin bilgisini verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Haziran 2021 (5) içerik yüklenmiştir.