AsyaHaberler

ABD politikaları bölgede huzursuzluğu artırıyor

Bölgede huzursuzlukların arttığına işaret eden Pakistan Sena Meclisi Temsilcisi Muhammed Ali Durrani, ABD ve diğer müttefiklerinin politikalarının kalıcı güvenliğin sağlanmasına yardımcı olmadığı gibi bölgede huzursuzluğun artmasına yol açtığını belirtti.

Durrani “ABD, bir yandan Afganistan’daki savaştan amacının Taliban ile mücadele olduğunu vurgularken diğer taraftan bu örgütün bazı unsurlarıyla müzakerelerde bulunuyor. Bu da Taliban ile mücadele sloganının, propaganda amaçlı olduğu gibi özel hedefler de taşıdığını gösteriyor. Şu anda Obama devleti Pakistan’a baskı unsuru olarak terörle mücadeleyi gösteriyor ve bu politikanın sonucu bu ülkedeki siyasi ve güvenlik karmaşasıdır. Amerikalılar Pakistan kamuoyu ve merci grupları arasında bir konuma sahip değil ancak onlar hâlâ içişlerimize karışıyor bu da onlara karşı nefreti arttırıyor” dedi.

ABD’nin başta İran olmak üzere İslam ülkelerine yönelik düşmanlığına işaret eden Durrani “şu anki uluslar arası hukukun zalimce düzeninde İran milletinin barışçıl nükleer teknolojisine ulaşmak çabası, meşru bir çaba ve her ülkenin temel hakkıdır. Batı ülkelerinin iddiası hukuk açısından boş bir iddiadır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (20) içerik yüklenmiştir.