AvrupaHaberler

ABD, Rigi ile görüşeceklerini açıklamalıdır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki, ABD’nin uluslararası suçlu Abdülmelik Rigi ile hangi konuyu görüşmeyi düşündüğünü açıklaması gerektiğini belirtti.

Mutteki’nin İnsan Hakları Konseyi toplantısına katılmak için Cenevre’ye yaptığı bir günlük ziyaretindeki sözlerine işaret eden Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest “Mutteki toplantıda yaptığı konuşmada Tahran’ın insan hakları konusundaki tutumu ve Batı’nın bu konudaki çifte standartları konusunu değerlendirdi” dedi.

Bu ziyarette Mutteki’ye eşlik eden Mihmanperest “toplantıda Dışişleri Bakanımız ayrıca İran İslam Cumhuriyetinin bölgesel ve uluslar arası önemli meseleler hakkındaki görüşlerini de dile getirdi” dedi.

Mutteki’nin Rigi ile ilgili konuşmasının toplantıda bulunanları etkilediğini vurgulayan Mihmanperest “konuşmasında Mutteki’nin 400 kişinin ölümüne yol açan bu cani örgütün yaptıkları hakkında ABD’nin bir bilgisinin olup olmadığını sordu. Mutteki, ABD’nin Afganistan’daki Amerikan üssünde Rigi’nin ne işi olduğunu ve Bişkek’te ABD üssünde Rigi’nin Amerikan yetkilileriyle görüşmesi için nasıl bir planın ön görüldüğünü açıklaması gerektiğini belirtti” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.