AmerikaDünyaHaberlerIrakOrtadoğuSuriye

ABD savaş uçakları Irak-Suriye sınırına saldırdı

Haber kaynakları Çarşamba sabahı ABD savaş uçaklarının Irak-Suriye sınırındaki bir noktaya saldırdığını bildirdi.

Irak Sabirin haber kanalı, ABD F-15 savaş uçaklarının Irak’ın Suriye sınırını koruyan Irak birliklerini hedef aldığını bildirdi.

Sabirin haber kanalına göre, hava saldırısında Irak Halk Seferberlik Örgütü Haşd’üş Şabi’ye ait üç araç ile IŞİD’in sızmasını önlemek için sınır şeridini izlemek için kurulan termal kamera imha edildi, ancak herhangi bir can kaybına yol açmadı.

ABD ve Siyonist rejim İsrail, Irak ve Suriye’nin çeşitli bölgelerindeki “halk seferberliği” de dahil olmak üzere direniş gruplarının mevzilerini defalarca hedef aldı.

Irak Halk Seferberlik Örgütü, dün gece yayınladığı bildiride, Bağdat’ın güneyinde Erbain Huseyni merasimlerini kana bulamak isteyen IŞİD’in bir terörist planını bozduklarını bildirdi.

Halk seferberliği komutanlarından Yaser Hüseyin, geçtiğimiz günlerde örgütün Hüseyni (S) Erbain merasimleri için Kerbela’ya giden en son kafilenin dönüşüne kadar terör örgütlerinin olası  saldırılarına karşı hazırlık içinde olma durumunu sürdüreceklerini söyledi.

Hicri kameri takvime göre, 20 Safer 1443 (27 eylül 2021) dünya müslümanlarinin üçüncü imamı Hz.Hüseyin’in (a.s) ve 72 yararının Kerbela çölünde şehadetlerinin kırkıncı günün yıldönümüdür. 

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.