HaberlerOrtadoğuTürkiye

ABD Savunma Bakanı’ndan İncirlik’e ‘moral’ ziyareti

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Adana’nın İncirlik Hava Üssü’ne geldi. ABD’li bakanın ziyaretinin amacının ABD’ li askerlere ‘moral’ ziyareti olduğu bildirildi.

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, ‘moral’ ziyareti için ortak savunma tesisi İncirlik Hava Üssü’ne geldi.

ABD Savunma Bakanı Carter’ın hava operasyonları kapsamında koalisyon güçlerinin varlığını giderek artırdığı İncirlik Hava Üssü’ne bugün gerçekleşecek ziyaretinde, üssü gezerek pilotlarla görüşmesi ve toplantılar yapması ve ardından öğle saatlerinde basın toplantısı için kürsüye çıkması bekleniyor.

Üst düzey ziyaretlerin sıklaştığı üste, son olarak dün, ABD, Türkiye, İspanya ve Katar Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevlileri bir araya gelerek, uçuş ve yer güvenliği toplantısı yaptılar.

ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı Orgeneral Paul J. Selva da, geçen haftalarda “İçsel Çözüm” operasyonu kapsamında İncirlik Hava Üssü’nde ABD’nin 39’uncu Taktik Grup Komutanlığı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulunmuştu.

Almanya, Suriye’deki uluslararası koalisyonu desteklemek amacıyla bölgeye 1200 asker, bir fırkateyn ve Tornado tipi askeri keşif uçakları gönderme kararı almıştı.

Almanya’nın Schleswig Holstein eyaletindeki Jagel Üssü’nden yola çıkan iki Tornado keşif uçağı ile askeri personeli taşıyan yolcu uçağı geçen hafta İncirlik Üssü’ne inmişti. Almanya’nın, önümüzdeki günlerde İncirlik’e dört Tornado keşif uçağı daha göndermesi bekleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.