HaberlerLübnanOrtadoğu

ABD, siyonist rejim’in cinayetlerine ortaktır

Lübnan’ın tanınmış İslam alimlerinden Allame Muhammed Hüseyin Fadlullah, siyonist rejimin, mazlum Filistin halkına karşı yürüttüğü cinayetlere Amerikanın ortak olduğunu söyledi. Allame Muhammed Hüseyin Fadlullah, önceki gün, Lübnan’ın güneyinde kıldırdığı Cuma namazında, Amerikanın sözde barış çabalarına işaretle , Amerika’nın bölgede barış yanlısı çabalarının tamamen göstermelik ve tamamen kamuoyunu yanıltmaya yönelik çabalar olduğunu söyledi.
Amerika’nın, siyonist rejime her türlü yardımı yapmaktan kaçınmadığını belirten Muhammed Hüseyin Fadlullah, “ABD başkanı Barack Obama, değişim söylemlerine rağmen, işgal rejimin çıkarlarını temin eden bir politika izlemektedir” dedi.
Lübnanlı alim Muhammed Hüseyin Fadlullah, Amerika’nın bölge politikalarının geçmişte yürütülen politikalar olduğunu ve her hangi bir değişimin olmadığını hatırlatarak, “Amerika, bölgede, İslam ve Arap dünyasına karşı yürüttüğü savaşta, işgal rejimi İsrail’i teşvik etmektedir” diye konuştu.
Muhammed Hüseyin Fadlullah, Lübnan başta olmak üzere bölgede yürütülen bazı siyasetlere işaret ederek, ” bölgede özellikle Lübnan’da ciddi bir değişim yaşanıyor. Bölge halkları, huzur ve barışı istiyor. İç güçler, kendi iradeleri ve kendi kontrolleriyle ülkelerini yönetmek istiyorlar. Ulusal çıkarlarını gözeterek, politika üretmek istiyorlar” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.