HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD tavrını düzeltmedikçe, Kahrolsun ABD sloganları atılacaktır

İran Sogor ve Kelyayi Milletvekili, istikbar dünyasının Siyonizm’in oyuncağı olduğuna değinerek “ABD, tavrını düzeltmedikçe, Kahrolsun ABD sloganımız yerinde” dedi.

İslami Şura Meclisi Songor ve Kelyayi bölgesi Milletvekili Muhammed İbrahim Muhubbi, ABD’nin Tahran “casusluk yuvası”nın işgal edildiği günün yıl dönümü olan 4 Kasım günü hadisesine değinerek “İnkılap tarihimizde 4 Kasım, İran halkının ABD’yle mücadele yolunda kendi demir iradesini ortaya koyduğu yevmullah günlerinden biridir” dedi.

Songor Milletvekili Muhubbi daha sonra, 4 Kasım’ın istikbarla mücadele gününün simgesi olduğunu belirterek “İran halkı kendi bağımsızlık ve özgürlüğünü koruma ve İslam Cumhuriyetini savunma yolunda istikbar karşıtı tavrından zerre kadar taviz vermeyecektir” diye vurguladı.

Muhubbi ayrıca “ABD, İran’a karşı tavrını düzeltmedikçe Kahrolsun ABD sloganımız yerindedir. İran halkı kendi inançları, İslam İnkılabı Rehberi’nin hidayetleri ve kendi birlik ve bütünlüğüne dayanarak İnkılap ve şehidler yolunu devam ettirecektir. Bu doğrultuda bu yıl 4 Kasım gösterileri daha coşkulu ve daha geniş düzenlenecektir” şeklinde konuştu.

Songor Milletvekili açıklamalarının devamında “Biz, istikbar dünyasının Siyonizm’in elinde bir oyuncak olduğuna, buyüzden de güvenilmez olduğuna inanıyoruz” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.