HaberlerİranOrtadoğu

ABD, UAEK’nın itibarını zedelemiştir

İran İslami şura meclisi başkanı, Amerika’nın uluslararası alanda nükleer konuda sergilediği çifte standart tutumlarıyla UAEA teşkilatı itibarını zedelediğini belirtti.

İslami şura meclis başkanı Ali Laricani bugün yurt dışındaki temsilciler ve büyükelçiler toplantısında yaptığı konuşmada, İran İslam cumhuriyetinin nükleer konuda çok dikkatli adımlar attığını ve bu konuda kazanılan teknik ilerlemelerin İranlılar için çok değerli olduğunu ifade ederek, Amerika’nın uluslararası alanda nükleer konuda sergilediği çifte standart tutumları ile UAEA’ın çehresini zedelediğini belirtti.

Laricani ayrıca Amerika’nın sömürücü mahiyeti ile diğer ülkelere dayatmak istediği tek kutuplu politikalarına engel olan İran’ın uluslararası sistemde diktatörlük düzenin oluşmasına da karşı çıktığını ifade etti.

İslami şura meclis başkanı ayrıca Filistin konusunun İslam dünyasının önemli konularından biri olduğunu ifade ederek, mazlum Filistin halkına destek verilmesinin bir İslami görev olarak devam edeceği ve mazlum Filistin halkının direnişinin destekleneceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.