HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD Uluslararası tutumunu değiştirmelidir

İran İslam Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Golamhuseyn Elham, ABD Başkanı seçilen Barack Obama’nın “değişim” vaadiyle Amerikan halkının güvenini kazanmasıyla ABD’nin uluslar arası tutumunu ve güvensizliğini değiştirmesi gerektiğini söyledi.

Elham, Obama’nın seçimde kullandığı “Değişim” vaadiyle Amerikan halkının güvenini kazanarak, ABD’nin uluslararası arenada güvensizliğine neden olan insan haklarına saygısızlık, tek yanlı dayatmacı politikalar, ülkelerin işgali gibi konularda ABD’nin uluslar arası çehresini değiştirmek için çalışması gerektiğini belirtti.

Elham, son bir asır içinde Amerikan halkının başkanlık seçimine bu kadar yoğun bir katılım gösterdiğini hatırlatarak, bu katılımın Bush’un uluslararası arenada olduğu gibi Amerika’nın kendisinde de nefretle karşılandığını gösterdiğini ve Amerikan halkının ortamı değiştirmek için ciddi bir gayret sarfettiğini söyledi.

Elham, Bush hükümetinin Amerikan halkı için sadece anlamsız savaşların ağır bütçelerini yüklediğini ve ağır bir ekonomik kriz yarattığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.