FilistinHaberlerOrtadoğu

ABD ve Araplar direnişi kuşatıyorlar

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Mısır’ın Gazze sınırına örmeye başladığı çelik duvarın Bush döneminde ABD ile işgal yönetimi arasında imzalanan bir anlaşmanın sonucu olduğunu belirterek, ABD ile bölgedeki Arap ülkelerinin Siyonist varlığa hizmet edecek bir barış süreci için önemli bir engel teşkil eden direnişi kuşatmak istediklerini belirtti.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan teşkilatının dış ilişkiler sorumlusu Ali Bereke yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “1993 yılında imzalanan Oslo Anlaşmasından beri Filistin davasının tasfiyesini engelleyen güç sadece Filistin direnişidir. Bu da silahsızlandırılmasını ve kuşatılmasını gündeme getirmiştir. Filistin halkı 2006 seçimlerinde Hamas hareketini seçerek hem Siyonistlere hem Araplara hem de ABD’ye büyük bir sürpriz yaptı. İşte Filistin halkı dört senedir bu tercihinin faturasını ödüyor.”

İşgal devletiyle hamilerinin Filistin halkından taviz koparamayınca bu kez bir yıl önce Gazze’ye tarihte görülmemiş vahşette bir savaş başlattıklarını söyleyen Bereke sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak bu vahşete rağmen amaçlarına ulaşamadılar. Savaşta başaramadıklarını bugün kuşatmayla başarmaya çalışıyorlar.”

Mısır yönetiminin Gazze sınırına örmeye başladığı çelik duvarın, Siyonist rejimin Mısır sınırına öreceği duvardan daha tehlikeli olduğunu belirten Bereke, çelik duvarın Gazze halkı üzerindeki kuşatmayı daha da ağırlaştıracağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.