HaberlerİranOrtadoğu

ABD ve Batı’nın politikaları münafıkçadır

Kum İslami ilimler merkezi taklit mercilerinden Ayetullah Mekarim Şirazi başta Amerika olmak üzere batının politika ve davranışlarının münafıkça ve ikili olduğunu belirtti.

Ayetullah Mekarim Şirazi bugün yaptığı açıklamada tüm kanıtlar ve yaşanan olayların gösterdiği ayrıca bir çok Iraklı yetkilinin belirttiği üzere Irak seçimlerinde kesinlikle yolsuzluklar yaşanmışken, sonuçlar Amerika’nın istediği sonuçlar olduğu için kimsenin itiraz hakkı bulunmadığını belirtti.

Ayetullah Mekarim Şirazi söz konusu çifte standart davranışları eleştirirken İran’da en sağlıklı biçimde ve halkın kahir ekseriyetinin katıldığı seçim sonuçlarının Amerika ve sömürgeci güçlerin istediği gibi olmadığından dolayı, İran’a karşı geniş kapsamlı karalama kampanyaları başlattıklarını ifade etti.

Ayetullah Mekarim Şirazi ayrıca Amerika’nın, tüm uluslar arası anlaşmalar ve taahhütleri çiğneyen, 200’ü aşkın nükleer silaha sahip cinayetkar ve gasıp Siyonist rejime karşı politika yürütmesi gerekirken, İran halkına karşı ağır ve adaletsiz ambargoların uygulanması için faaliyet yürüttüğünü söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.