HaberlerİranOrtadoğu

ABD ve İngiltere terörist Rigi’yi destekliyordu

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest, elde edilen belge ve kanıtların İran’ın doğusunda terör estiren ve İranlı güvenlik güçlerince tutuklanan terör çetesi elebaşı Abdulmelik Rigi’nin Amerika ve İngiltere tarafından desteklendiğini gösterdiğini açıkladı.

Sözcü Rigi’nin işlediği tüm cinayetleri Amerika ve İngiltere’nin destekleri ile gerçekleştiğini belirterek onlar İran istihbarat ve güvenlik teşkilatının batılı casusluk örgütlerinin onca desteğine karşın Rigi’yi ele geçirebileceklerini hayal edemediklerini vurguladı.

Batının İran’da demokrasi yok iddialarına da temas eden sözcü, İran milletinin özgürce seçimlere katıldığını ve istedikleri adayları seçtiklerini, bunun İran’da demokrasinin varlığının en iyi kanıtı olduğunu ifade etti.
Sözcü istikbar güçlerinin teröristleri desteklemesini, terör örgütü münafıkları terör listesinden çıkarmaları gibi eylemlerin de batının terörizme destek verdiğinin açık örnekleri olduğunu kaydetti.

Tahran nükleer araştırma reaktörünün nükleer yakıt temini meselesine de değinen sözcü Mihmanperest, bunun nükleer yakıtı olan ülkeler İran’ın güvenini kazanmaları için iyi bir fırsat olduğunu vurguladı.

Hamaslı yetkilinin Siyonist casuslarca Avrupa pasaportu taşıyarak Dubai’de katledilmesine de değinen Mihmanperest, bu cinayetin Siyonistler ve batılı hamileri için büyük bir fiyasko ve skandal olduğunu ve yıllarca yakalarını bırakmayacağını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.