HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğuSuriye

ABD ve Siyonist rejim’in Suriye’ye açık müdahalesi kınandı

İran dışişleri bakanlığı Ortadoğu ve Fars körfezi masası müdürü, ABD büyükelçisinin, Suriye’de olayların yaşandığı Hama kentine gitmesinin, ABD ve Siyonist rejimin açıkça Suriye içişlerine müdahale ettiğinin göstergesi olduğunu belirtti.

İran dışişleri bakanlığı Ortadoğu ve Fars körfezi masası müdürü Hüseyin Emir Abdullahiyan yaptığı açıklamada, ABD ve Siyonist rejimin Suriye’deki gelişmelere açıkça müdahale ettiğini hatırlatarak, Suriye halkı ve hükümetinin, düşmanların şom hedefleri ve yürütülen senaryolar karşısında bilinçli ve uyanık hareket edeceklerini söyledi.

Suriye halkı ve hükümetinin, yabancıların müdahale hareketleri karşısında reform sürecini oldukça iyi bir şekilde yürüttüklerini belirten Hüseyin Emir Abdullahiyan, halkın isteklerini dikkate alarak devlet başkanı Beşşar Esad’ın reform konusunda etkili adımlar attığını belirtti.

Suriye’deki gelişmelerde, ABD ve Siyonist rejim başta olmak üzere bazı yabancı güçlerin açıkça müdahalesinin görüldüğünü dile getiren İran dışişleri bakanlığı Ortadoğu ve Fars körfezi masası müdürü Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye’nin, Siyonist rejimle mücadelede en ön safta yer aldığını ve Filistin direnişine destek verdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.